Novice

12.12.2021

Z izjemo MDB so bile znova na delu vse selekcije Nove KBM RK Celja Pivovarne Laško
Za nami je znova zelo pester vikend. Na delu so bili namreč čisto najmlajši, MDC so se merili v Šoštanju in tudi vse ostale selekcije, skupaj šest, izjema je bila le selekcija MDB.

Z izjemo ene (oziroma dveh ekip, saj imajo Mlajši dečki B zaradi številčnosti kar dve ekipi), so bile na delu vse klubske selekcije. Mlajši dečki C so imeli turnir v Šoštanju, Mlajši dečki A so nastopali na turnirju v Radencih, Starejši dečki A so gostili Hrastnik, Starejši dečki B Rudarja, Kadeti so gostovali v Ivančni Gorici, Mladinci pa v Ormožu.

MLADINCI

12. krog, nedelja, 12.12. 2021

RK Jeruzalem Ormož : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško    24:37 (13:17)                 Statistika tekme

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Strašek (3 obrambe), Zupančič 1 (12 obramb (1x7m)), Kačičnik 8, Jager, Marguč 7 (2), Ravnak 1, Belej 5, Dobrković 7 (1), Divjak 1, Premović 5, Zulić, Golež, Čadej, Jelen, Čepić 3, Korošec.

7-metrovke: /
Izključitve: 10 minut

Trener: Klemen Luzar

"Za razliko od prejšnjih tekem, smo tokrat tekmo dobro odprli. Dobra igra v obrambi in posledično hitra tranzicija sta nam omogočili hitro in visoko vodstvo. V nadaljevanju smo se nekoliko preveč sprostili. Posledični nam je padla zbranost, nabrali smo si nekaj nepotrebnih dvominutnih izključitev in tako zdesetkane domačine vrnili nazaj v igro. V drugi polčas smo ponovno vstopili odločneje in postopno poviševali prednost. Priložnost za igro so dobili vsi igralci in na koncu smo prišli do zaslužene zmage."

KADETI

5. krog, sobota, 11.12. 2021

RK SVIŠ : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško    28:20 (17:15)                 Statistika tekme

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Primožič 11 obramb, Češek 4 obrambe, Jelen 2, Lesjak Korže 3, Lovšin 4, Malović 7, Toplak 1, Turk 2, EL Ghannam Ernecl 1

7-metrovke: 0/2
Izključitve: 6 minut

Trener: Peter Novak

"V tekmi 5. kola smo se odpravili na težko gostovanje v Ivančno Gorico, k ekipi, ki je v letošnji sezoni prvi lige zabeležila že tri zmage. Tekmo smo zelo živčno začeli, vendar držali stik z domačini do 4:4, potem pa v seriji tehničnih napak dovolili, da so nam pobegnili na 3 gole razlike. V prvem polčasu velja izpostaviti Malovića, ki je zadel 6x in je odločilno pripomogel k ohranjanju stika z domačo ekipo. Na odmor smo odšli z rezultatom 17:15. V začetku drugega polčasa smo začeli precej bolje igrati v obrambi. Rezultat se ni spremenil prvih šest minut drugega polčasa. Žal pa je v napadu popolnoma zatajil strel, le 5 od 20-ih strelov smo uspeli realizirati in če ob tem dodamo, da smo naredili v celi tekmi še 18 tehničnih napak, je potrebno gostiteljem čestitati za zasluženo zmago 28:20. V drugem polčasu je v vratih odlično branil Primožič, ki je obranil 11 strelov."

STAREJŠI DEČKI A

JUG, 12. krog, sobota, 11.12. 2021

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK DOL TKI Hrastnik   36:16 (19:8)                 Statistika tekme

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Kukovič (11 obramb), Drama (4 obrambe), Golob 2 (1x7m), Bradeško 3, Zorko 2, Jeršič 1, Grabar 5, Vozelj 1, Anžič 4, Pirc 8, Oset 2, Jezernik (1x7m), Rebernik 2, Turk 2, Kalkan, Kovač 3.

7-metrovke: 2/2
Izključitve: 2 minuti

Trener: Blaž Sendelbah
Pomočnika trenerja: Uroš Lesjak in Klemen Krajnc

"Glede na zadnji dve težki tekmi, nam je prišla prav malce lažja tekma. Priložnost za igro so dobili vsi igralci, imeli smo veliko protinapadov in dosegli nekaj lahkih zadetkov. Fantom čestitam za zmago, v skupini imamo še dve tekmi in vse je še odprto."

STAREJŠI DEČKI B

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK Rudar   35:26 (18:8)                 Statistika tekme

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Bevc (11 obramb), Vodenik (3 obrambe), Zeme, Bergant 1, Kovač 6, Bekić (1x7m), Planteu 5, Pungartnik, Dremšak 4, Harinski 4, Plazar 3, Lešnik 4 (2x7m), Kopitar 1, Šarlah 1, Skrt 4, Šuplika 1.

7-metrovke: 4/4
Izključitve: 0 minut

"Podobno kot na tekmi proti Velenju smo tudi na tej tekmi začeli dobro v obrambi, v golu je odlično branil Peter Bevc in tako smo na račun zadetkov iz protinapada prišli do prednosti, ki smo jo držali celotno tekmo. Priložnost za igro so dobili vsi igralci, ki jim čestitam za korektno odigrano zadnjo tekmo v skupini. Pred nami je zdaj malo premora nato pa nadaljujemo s tekmami v četrtfinalni skupini."

9. KROG, četrtek 9.12.2021, ob 16:00

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje 19:23 (11:8)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Kukovič (9 obramb), Bevc, Golob, Bradeško 3, Zorko 3, Jeršič, Grabar 1, Vozelj, Anžič 5 (1x7m), Pirc 2, Oset, Brežnik 4, Ferleš, Turk 1, Kalkan, Kovač.

7-metrovke: 1/2

"Prvi polčas smo predvsem v obrambi dobro odigrali. V drugem polčasu pa je bila igra gol za gol, vendar so bili gostje večino časa v majhni prednosti. Žal smo v drugem polčasu zgrešili preveč strelov, imeli smo nekaj težav na njihovo globoko 4:2 obrambo in posledično smo padli tudi v obrambi v ključnih trenutkih. Gostje so to izkoristili in prišli do zmage, za katero jim čestitam. Svojim igralcem težko kaj očitam. Prvenstvo je še dolgo in kmalu bodo na vrsti že nove tekme."

MLAJŠI DEČKI A

Turnir Radenci, sobota 11.12.2021

RK Arcont Radgona : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško

RK Maribor Branik : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Firer Oskar, Jančič Jaša, Klančnik Anže, Lorger Maj, Martinec Matic, Šeligo Tai, Šuster Maks, Trnovšek Anej, Vozlič Leon Luka, Zemljak Tai, Zupanc Anclin Kristjan, Mičanović Luka, Pečnik Tim, Izda Tine, Pušnik Anej, Rojnik Aleksander Maks

Trener: Danilo Kovačič
Pomočnik trenerja: Rok Ivančič

"Tokrat smo se v Radence odpravili z ekipo mlajših dečkov A, letnik 2009 in mlajši. Kljub zgodnejši uri se je prva tekma proti domačinom začela odlično in nič kaj zaspano. Kakor je v navadi, so vsi igralci stopili na parket večnamenske dvorane v Radencih in prikazali svojo odlično znanje rokometne igre. Borbenost je bila kljub razliki v kvaliteti tako v prvem kakor tudi drugem polčasu na visokem nivoju. Trdna obramba in nesebične podaje so omogočale lahke zadetke. Seveda brez bučne podpore s tribun tudi tokrat ni šlo. Korektno navijanje in vzpodbujanje je fante še posebej razveselilo. Tekma se je zaključila s petkami na vseh straneh, igralci so si segli v roke z vsemi člani nasprotne ekipe in ne le z nekaterimi kolegi iz Gornje Radgone, ki so stalni člani celjskega kampa v Izoli. Pred drugo tekmo, ki je bila tudi zadnja v letošnjem koledarskem letu, je bilo v zraku nekaj napetosti, saj so nasproti stali Mariborčani in s tribun ni odmevalo le »Cjele, Cjele«. Fantje so ponovno odigrali praktično brez napak in kolektivno, tako da je bilo na avtobusu ob povratku veselo, nasprotniki pa so imeli dovolj razlogov, da so jezni zapustili igrišče. Verjetno so k dobri igri prispevale tudi dobrote s katerimi so se igralci okrepčali med premorom med obema tekmama, s sabo pa so jih prinesli zvesti starši oziroma navijači in podporniki kluba. Že takoj v začetku novega leta ekipo čakajo nove tekme, ki se jih že vsi zelo veselijo."