Novice

19.05.2022

Mladinci poraženi v Kopru, Kadeti na Igu, Starejši dečki A uspešni doma
Naporen ritem tekem imajo nekatere mlajše selekcije, saj je bilo med sezono veliko tekem prestavljenih, te pa je potrebno sedaj odigrati v zelo kratkem času. Mladinci so na eni takšnih gostovali v Kopru, kadeti na Igu, starejši dečki pa igrali doma.

MLADINCI

08. krog, sreda, 18. 05. 2022

RD Koper : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško 30:28 (12:15)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Zupančič, Mesarec (11 obramb (1x7m)), Kačičnik V. 1, Golež 2, Jager 3, Dobrković 6, Premović 5, Korošec 4, Zulić, Malović 1, Korže Lesjak 1, Marguč 4(1), Toplak 1, Jelen.

7-metrovke: 1/3
Izključitve: 6 minut

Trener: Klemen Luzar

»Tokrat smo pokazali povsem drugačen pristop, kot na zadnji tekmi z Ormožem. Volja, želja po zmagi, tekmovalnost in borbenost so bile karakteristike, ki so bile izražene na visokem nivoju. Predvsem v prvem polčasu smo igrali res dobro v obrambi. Z medsebojno pomočjo smo uspešno ustavljali nalete domačinov. Tudi v napadu smo bili razigrani. Še zlasti dober je bil zaključek prvega polčasa, kjer smo dobro medsebojno sodelovali in prišli do lepih priložnosti za strele. Na odmor smo tako odšli s prednostjo treh zadetkov. Žal nam je v drugem polčasu zbranost popustila, naredili smo nekaj napak in nekoliko starejši ter izkušenejši domačini so to znali izkoristiti. Na koncu smo tako morali zmago prepustiti Kopru.«

KADETI

20. krog, četrtek, 19.05. 2022

RK Mokerc Ig : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško   32:29 (15:14)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Primožič 3 obrambe, Češek 4 obramb, Kačičnik 1, Lesjak Korže 10, Lovšin 6, Toplak 1, Turk 6, Košec N. 3, Hadžić 3, Held 1

7-metrovke: 2/3
Izključitve: 2 minuti

Trener: Peter Novak

»V dvajsetem, zadnjem krogu državnega prvenstva, smo se odpravili na gostovanje na Ig. Žal smo na obrobje Ljubljane potovali oslabljeni, brez nekaterih nosilcev igre. Pa vendar smo v tekmo vstopili odločno. V prvem polčasu smo si vodstvo za gol ali dva z ekipo Mokerca večkrat izmenjali. Tudi v drugem polčasu si nobena ekipa ni uspela priigrati večje prednosti in ko je kazalo, da bo napeta tekma do konca, smo v presledku 10 minut v napadu zapravili (zgrešili) 6 odličnih priložnosti in nasprotnik nam je pobegnil na +3. Do konca tekme jih nismo več uspeli ujeti. Domačini so na koncu slavili 32:29. Na tekmah kot je bila ta, je potrebno, da imamo več igralcev, ki so razpoloženi. Žal smo tokrat to pogrešali.«

STAREJŠI DEČKI A – Polfinalne skupina B

1. krog, 18.5.2022, 17:10

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : DRŠ Sebastjana Soviča      26:20 (15:7)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Kukovič (13 obramb), Bevc (1 obramba), Golob 1, Bradeško 3 (1x7m), Zorko 2, Jeršič, Grabar, Vozelj 3, Anžič 5, Oset 2, Brežnik 2, Jezernik, Kovač Nik 1, Rebernik, Turk 2, Pirc 5.

7-metrovke: 1/1
Izključitve: /

Trener: Blaž Sendelbah
Pomočnika trenerja: Uroš Lesjak in Klemen Krajnc
Tehnični vodja: Slavko Horvat

»Že na začetku smo povedli z 2:0 in vodstva do konca tekme nismo spustili iz rok. Odigrali smo solidno v obrambi, razpoložen je bil tudi Kukovič v golu, posledica tega je 20 prejetih zadetkov, kar je dober dosežek. Lahko bi bili še malo bolj suvereni v napadu in boljši pri realizacij. Res pa je, da imamo trenutno kar naporen ritem tekem, še v nedeljo smo imeli težko tekmo doma proti Velenju in nam je danes manjkalo mogoče malo svežine. Vsekakor pa so se fantje držali dogovorjenih stvari, vsi so dobili priložnost za igro in čestitam jim za zmago, s katero smo se uvrstili na zaključni turnir najboljših štirih ekip v državi. Naslednji teden nas čakata še dve gostujoči tekmi, kjer si bomo skušali zagotoviti prvo mesto v polfinalni skupini.«