Vse mlade selekcije, tako mladinci, kadeti, starejši dečki A in B so slavili, odlično pa so nastopali tudi mlajši dečki B

MLADINCI

03. krog, petek, 13. 05. 2022

RD LL Grosist Slovan : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško    36:37 (18:19)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Zupančič (1 obramba), Mesarec (12 obramb (1x7m)), Kačičnik V. 3, Golež, Jager 2, Belej 2, Dobrković 14(7), Premović 4, Korošec 2, Zulić 1, Malović, Korže Lesjak, Marguč 6, Toplak, Gregorič 3.

7-metrovke: 7/7
Izključitve: 4 minute

Trener: Klemen Luzar

»Tekma za medaljo in s tem povezan pritisk, s katerim smo se odpravili na tekmo v Ljubljano, je za nas predstavljala velik izziv. Slovan igra dober rokomet in tako je bila tekma ves čas napeta ter izenačena. Z veliko željo po zmagi in osredotočenostjo skozi vso srečanje, smo šele v zadnjih sekundah srečanja prišli do želene zmage in pomembnih dveh točk in s tem tudi do medalje v letošnjem DP.«

KADETI

19. krog, sobota, 14.05.2022

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK Ribnica      39:31 (15:17)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Primožič 7 obramb, Češek /, Košec 3, Lesjak Korže 3, Malović 7, Lovšin 6, Toplak 7, Turk 9, Kačičnik 2, Held 1, Jelen 1

7-metrovke: 2/2
Izključitve: 6 minut

Trener: Peter Novak

»V predzadnjem kolu rednega dela tekmovanje smo doma pričakali ekipo, ki nam je nekaj tednov nazaj odščipnila točko v lovu za višjo uvrstitev v prvenstvu. Vedeli smo, da bo nasproti nas ekipa, ki je zelo uigrana, zelo agresivna. Žal smo v tekmo vstopili neresno in zaradi naših tehničnih napak v prvih petih minutah so nasprotniki povedli s 5:1. Nekako smo se cel prvi polčas vračali v igro, vendar nam igra ni in ni stekla. Nasprotniki so odšli na počitek z zasluženo prednostjo dveh zadetkov, 17:15. V drugem polčasu smo le uspeli z borbenostjo v obrambi in učinkovitostjo v napadu prevesiti tekmo v našo korist. V obrambi sta izstopala Lesjak Korže in Jelen. V napadu pa so najbolj razpoloženi bili Turk z devetimi in Toplak ter Malović s sedmimi zadetki. Veseli dejstvo, da so na tekmi uspeli igrati vsi igralci z izjemo Češka, ki je tokrat zaradi manjše poškodbe tekmo spremljal s klopi. Končni rezultat je bil 39:31.«

STAREJŠI DEČKI A – Polfinalne skupina B

2. krog, 15.5.2022, 11:30

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje 29:22 (14:10)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Kukovič (4 obrambe), Bevc (6 obramb) , Golob, Bradeško 10, Zorko 3, Jeršič, Grabar 2, Vozelj, Anžič 4, Oset, Brežnik 2, Jezernik, Kovač Nik, Harinski, Turk 3, Pirc 5.

7-metrovke: 0/0

Trener: Blaž Sendelbah
Pomočnika trenerja: Uroš Lesjak in Klemen Krajnc
Tehnični vodja: Žiga Regner

»Pristop in želja igralcev sta bila na pravem nivoju. Od prve minute smo vedeli kaj si želimo in kako bomo to naredili. Fantje so se držali dogovorov in izid je bil izenačen le pri 1:1 in 2:2, nato pa smo večino tekme imeli prednost treh ali štirih zadetkov. Vratarja sta se dobro dopolnjevala in tekmo smo dokaj mirno pripeljali do konca. Čestitke vsem in gremo naprej

STAREJŠI DEČKI B – Polfinale skupina B

2. krog, 14.5.2022, 10:00

RK SVIŠ Ivančna Gorica : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško 26:27 (14:14)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Bevc (7 obramb), Vodenik, Zeme, Založnik, Pungartnik, Lešnik, Šarlah, Dremšak, Anžič 14 (2x7m), Bergant 1, Harinski 4, Šuplika, Plazar, Planteu 4, Kopitar 1, Kovač 3.

»Tako kot mi je tudi SVIŠ v polfinalno skupino prišel s štirimi točkami in vedeli smo, da bo na njihovem terenu težka tekma. Kljub dobremu začetku in vodstvu s 0:3, so se domačini nato zbrali in do konca polčasa je potekala igra gol za gol. Na koncu prvega polčasa je Anžič postavil izid prvega dela, ki je bil izenačen. Drugi polčas je bil enak prvemu, nikakor nam ni uspelo priti na razliko treh zadetkov. V zadnjem napadu smo uspeli izsiliti sedemmetrovko, ki jo je ponovno zadel Anžič in tako smo se lahko veselili pomembne zmage. Zdaj je že jasno, da smo uvrščeni na zaključni turnir najboljših štirih ekip v Sloveniji. V primeru prvega mesta v polfinalni skupini, bi Final four potekal v Celju. Želim si, da nam to uspe potrditi še na dveh preostalih tekmah

MLAJŠI DEČKI B – EKIPA A

Nadaljevanje 1. skupina; 2. krog; sobota, 15. 5. 2022; Dvorana Zlatorog

Odigrane tekme:
10:00 Nova KBM RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO A - RK MITOL SEŽANA
10:45 Nova KBM RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO A - RD RIKO RIBNICA

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Jan Aubreht, Amar Imamović, Filip Pelko, Anže Drama, Aldin Muminović, Ajdin Hadžić, Tine Jekl, Žiga Kračun, Nedim Mujanović, Tilen Rebernik, Tian Oštir Ravnjak, Tim Plevčak, Jaka Zorko, Tai Planko, Nik Lesjak

Trener: Rok Ivančič
Pomočnik trenerja: Danilo Kovačič

»Vse pohvale fantom za predstave. Pravi užitek jih je bilo gledati in voditi. Predvsem na prvi tekmi smo naredili zelo malo napak in dobro igrali v obrambi, dobro igro pa prenesli tudi na drugo tekmo, kjer nam je nasproti stal močnejši in dostojen nasprotnik, ekipa RD Riko Ribnica. Pomembno je tudi, da so vsi igrali in se naužili igre. Pohvaliti je potrebno tudi vzdušje pred lepim številom gledalcev v dvorani Zlatorog.«

MLAJŠI DEČKI B - EKIPA B

Nadaljevanje 3. skupina; 2. krog; nedelja, 16. 5. 2022; dvorana BALON v športnem parku Nova Gorica

10:40 MOŠKI ROKOMETNI KLUB NG - Nova KBM RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO B
12:15 Nova KBM RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO B - ROKOMETNI KLUB GROSUPLJE

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško B: Staš Cencelj, Domen Košec, Urh Kramer, Maks Prevolnik, Miha Prevolnik, Nejc Rizmanovski Iršič, Nik Sreš, Sven Alban Kukaj, Maj Ovtarj, Alek Stankovski, Žanluk Belšak Tifengraber, Tijan Đaković, Matic Feldin, Maks Pristovnik, Kristijan Golič, Matevž Napret

»Po dolgi poti so bile noge malce mehke, ko pa smo ujeli ritem je bilo veliko lepih potez in se dokaj enakovredno kosali z nasprotnimi ekipami. Kakor vedno so vsi igralci stopili na parket.«