Za vsemi mlajšimi selekcijami kluba je izjemno uspešen vikend.

MLADINCI

13. krog, nedelja, 22. 05. 2022

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje      27:24 (12:11)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Zupančič, Mesarec (15 obramb), Strašek, Kačičnik V. 4, Golež, Jager 2, Dobrković 2, Premović 8, Marguč 9(4), Korošec 1, Zulić, Malović 1, Korže Lesjak, Toplak.

7-metrovke: 4/5
Izključitve: 8 minut

Trener: Klemen Luzar

»Ne glede na starostno kategorijo in na položaj na lestvici je tekma proti Velenju vedno derbi. Tudi tokrat ni bilo nič drugače. Tekmovalnost obeh ekip je bila na izredno visokem nivoju. Kljub temu, da smo nekoliko drugačno kadrovsko sestavljeni kot RK GV smo se uspeli enakovredno kosati z njimi. Še več, tokrat smo z izredno borbenostjo in maksimalnim medsebojnim sodelovanjem tako v obrambi kot v napadu uspeli držati korak s tekmeci in jih na koncu tudi premagali. Še enkrat čestitke vsem fantom za prikazano na tej tekmi.«

KADETI

11. krog, sobota, 21.05.2022

RK Trimo Trebnje : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško     27:27 (18:14)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Primožič /, Češek 14 obramb, Jelen 1, Kačičnik 1, Lesjak Korže 8, Lovšin 4, Toplak 4, Turk 5, Košec 2, Hadžić 2

7-metrovke: 2/2

Trener: Peter Novak

»Ob pričakovanju konca prvenstva smo morali odigrati tekmo 11. kroga v Trebnjem. Na težko gostovanje smo se odpravili zelo oslabljeni, pa vendar z veliko željo po igranju odličnega rokometa. Prvi polčas ni ponudil dobre igre v obrambi na obeh straneh, pač pa zelo učinkovito in hitro igro v napadu. V deseti minuti je bil na semaforju že rezultat 10:10. Ob koncu prvega polčasa smo v napadu zgrešili nekaj čistih priložnosti in dovolili, da so se domačini odlepili in na počitek odšli z razliko +4, 18:14. V drugem polčasu so fantje prikazali izredno gibljivost in borbenost v obrambi, med vratnicami je bil zelo razpoložen Češek in tako smo domačinom dovolili le 9 zadetkov. Tekma je bila izredno razburljiva in napeta do same končnice. Po zaostanku 25:27 v zadnjih dveh minutah igre, smo le strnili svoje vrste in v zadnjih sekundah prišli do prigarane točke na izredno težki tekmi. V zadnjih minutah je bil v naših vrstah najbolj razpoložen Toplak, prav tako pa so nekateri igralci, ki niso vedno v prvem planu, prevzeli odgovornost na svoja ramena in pokazali, da so iz pravega testa. Tekma se je končala z delitvijo točk 27:27.«

STAREJŠI DEČKI B – Polfinale skupina B

3. krog, 21.5.2022, 10:00

RK Jeruzalem Ormož : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško    24:27 (13:12)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Bevc (6 obramb), Vodenik, Hadžić, Založnik 3, Pungartnik, Lešnik, Šribar 5, Dremšak, Anžič 8, Škedelj, Harinski 3 (1x7m), Šuplika, Plazar, Planteu 6, Kopitar, Kovač 2.

7-metrovke: 1/3
Izključitve: 6 minut

Trener: Blaž Sendelbah
Pomočnika trenerja: Uroš Lesjak in Klemen Krajnc
Tehnični vodja: Žiga Regner

»Prvi polčas je bil podoben prvem polčasu, ko smo igrali v Celju. V obrambi smo bili premalo odločni in nismo uspeli sestaviti nekaj zaporednih obramb brez prejetega zadetka. Nekje v sredini drugega polčasa pa smo prišli do prednosti petih zadetkov, kar je bilo dovolj, da smo do konca tekme zadržali vodstvo in prišli do zmage. Čestitke fantom za zmago in gremo naprej

12:15     RD Koper : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Firer Oskar, Lorger Maj, Šeligo Tai, Vozlič Leon Luka, Zemljak Tai, Mičanović Luka, Martinec Gržina Matic, Pečnik Tim, Izda Tine, Rojnik Aleksander Maks, Pirh Vid, Pečovnik Nik, Anclin Kristjan, Štante Florjan, Šuster Maks, Trnovšek Anej

Trener: Danilo Kovačič
Pomočnik trenerja: Rok Ivančič

»To je bil za fante drugi turnir odigran v domači dvorani Zlatorog in verjetno zadnji turnir selekcije MDA pred odhodom med starejše dečke. Vesel sem, da se nam je uspelo uvrstiti v skupino najboljših ekip v državi. Vsi so stopili na parket in se pomerili z močnimi nasprotniki, imeli pa smo tudi nekaj debitantov. Čestitke vsem za nastop, iskreno pa sem več pričakoval od nosilcev igre, ki bodo morali v bodoče zavihati rokave proti močnejšim ekipam in stopiti v ospredje ter se naučiti tudi tekmovati