Novice

25.05.2022

Starejši dečki A z zmago v Velenju do želenega prvega mesta pred zaključnimi dvoboji, kadeti dobili zadnjo tekmo v sezoni, SDA izgubil
Starejši dečki A že vso sezono prikazujejo odlične predstave, še eno so dodali v Velenju, kjer so si z zmago že zagotovili prvo mesto v svoji polfinalni skupini, ko jih nato čaka še finalni turnir. Kadeti so odigrali še svojo zadnjo tekmo v sezoni, SDA pa so izgubili zadnje srečanje pred F4 v Ribnici.

STAREJŠI DEČKI A – Polfinalne skupina B

4. krog, 24.5.2022, 17:30

RK Gorenje Velenje : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško 20:25 (10:12)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Kukovič (11 obramb), Bevc, Golob, Bradeško 6 (1x7m), Zorko 2, Jeršič, Grabar, Vozelj 4, Anžič 10 (3x7m), Oset, Brežnik 2, Jezernik, Kovač Nik, Rebernik, Turk, Pirc 1.

7-metrovke: 4/6
Izključitve: 2 minuti

Trener: Blaž Sendelbah
Pomočnika trenerja: Uroš Lesjak in Klemen Krajnc
Tehnični vodja: Žiga Regner

»Tekma je odločala o prvem mestu v skupini in posledično tudi o nasprotniku na prvi tekmi zaključnega turnirja najboljših štirih. Verjetno smo tudi zaradi tega začeli tekmo malce zadržano, nervozno, premalo odločno in agresivno. V napadu je bil v prvem polčasu zelo razpoložen Anžič, vendar smo se zavedali, da bodo tudi drugi morali dodati svoj del tako v napadu kot v obrambi. Takšen je bil tudi dogovor v garderobi med polčasom. Domačini so potrebovali pet minut za prvi zadetek v drugem polčasu, prišli smo že do prednosti štirih zadetkov, vendar so Velenjčani prišli nazaj na le gol zaostanka. Po minuti odmora in nekaj zaporednih doseženih golih pa smo prišli nazaj na prednost štirih zadetkov in tekmo mirno pripeljali do konca. Čestitam fantom, osvojili smo želeno prvo mesto v skupini, kjer naš čaka še ena tekma, nato pa 4.6. in 5.6. zaključni turnir najboljših štirih v državi

KADETI

15. krog, četrtek, 27.5. 2022

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško : RK SVIŠ  30:28 (15:15)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Primožič 6 obramb, Češek 4 obrambe, Lesjak Korže 2, Lovšin 6, Toplak 6, Turk 3, EL Ghannam Ernecl 2, Held 1, Vujičič 1, Simčič 3, Hadžić 1, Bradeško 2, Košec 2, Kačičnik 1

7-metrovke: 1/2

Trener: Peter Novak

»V zaostali tekmi 15. kola, ki je bila obenem tudi zadnje uradno dejanje te sezone, smo doma pričakali ekipo Sviša. Vedeli smo, da je ekipa zelo trd nasprotnik, ki goji čvrsto obrambo. Čeprav nismo bili v popolni zasedbi, smo si pred tekmo zadali cilj, da odigramo po najboljših močeh. V tekmo smo vstopili rezervirano, zadržano in dovolili, da so gostje povedli 6:3. Do konca polčasa smo se le zbrali in v zaključku ulovili nasprotnike, rezultat v odmoru je bil 15:15.
V nadaljevanju je bila tekma zelo izenačena. Nekako smo bili ob zaključku mi bolj zbrani in tekmo varno pripeljali do zmage, še enajste v sezoni. Tekma se je zaključila z rezultatom 30:28. Fantom čestitam za sezono, borbenost in napredek, hkrati pa že pogledujemo proti naslednji.«

3. krog, 26.5.2022, 17:00

DRŠ Sebastjana Soviča : Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško 26 : 17 (16:9)

Nova KBM RK Celje Pivovarna Laško: Kukovič (7 obramb), Drama (1 obramba), Golob 1 (1x7m), Zorko 1, Jeršič 2, Grabar 1, Kopitar, Oset 1, Brežnik 1, Jezernik 2, Kovač Nik 2, Rebernik 1, Turk 1, Pirc 4.

7-metrovke: 1/1

»Na tekmo žal nismo prišli v popolni postavi, kar pa je bila priložnost za tiste, ki so na zadnjih tekmah manj igrali. Domačini so bili boljši od nas v vseh fazah igre skozi celotno srečanje. Napravili smo podpovprečno število prekrškov, mučili smo se v napadu in nismo imeli tistega žara, ki smo ga imeli zadnjih nekaj tekem. Sem razočaran nad današnjo igro in pristopom. To je bila zadnja tekma v skupini. Naslednji vikend naš čaka final four v Ribnici, kjer bo ponovno treba pokazati pravi obraz.«